Przeskocz do treści

Zapraszamy na Go na Nippon (30.12)

Adres na plakacie błędny, impreza na Wojska Polskiego

Serdecznie zapraszamy na Ósmy Dzień Kultury Japońskiej Nippon, na którym poprowadzimy Salę Go z warsztatami. Każdego chętnego nauczymy zasad, będzie można grać z kim się będzie chciało i ile się będzie chciało. 

3 myśli na “Zapraszamy na Go na Nippon (30.12)

 1. ryszard boćkowski

  Byłem, zostałem zapoznany z zasadami gry nawet zawodnik z Waszego klubu "podłożył" mi się na zachętę i wygrałem. Otrzymałem broszurkę traktującą o grze w GO. Niestety zauważyłem mały Fehler. Wzniosły cytat na temat szachów i gry GO podpisany jest przez nijakiego dr Edwarda Laskera. Nieprawda powinno być przez dr Emanuela Laskera drugiego oficjalnego mistrza świata w szachy . Szachy są grą szczegółową , sądzę ,że GO też Z poważaniem

 2. Jakub

  Dziękuję za zauważenie błędu. Poprawię i następne ulotki będą już bez błędu.
  Dziekuje za przybycie. Co do podkładania się, to ja bym to tego tak nie nazwał, demonstrując grę gram na tyle agresywnie, nie zabezpieczajac się, aby przeciwnik mial możliwość stworzenia sytuacji wygrywającej, jak zauważy i wykorzysta to wygrywa, nie zawsze się tak dzieje.

  Pozdrawiam i zapraszam na spotkania nasze.

 3. Andrzej

  Panie Ryszardzie, rzeczywiście Emanuel Lasker był drugim oficjalnym mistrzem świata, urodzony w Barlinku, ledwie 100 km od Szczecina, gdzie od lat organizowany jest memoriał szachowy ku jego pamięci, a w parku stoją figury szachowe. Był on dalekim krewnym wspomnianego Edwarda Laskera, który wygłosił owy cytat na temat szachów i go. Panowie wiedzieli o sobie, nawet spotkali się przy jakiejś okazji, podczas której znaleźli wspólnych przodków. Trochę podobne imiona i szachowe sukcesy mogą powodować, że obaj zlewają się w jedną postać, jednak dalej były to dwie różne osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.