Przeskocz do treści

Spotykamy się w środy po godzinie 18:30 w pubie EXP. Zapraszamy. Przed pierwszym przybyciem lepiej się skontaktować, czy się nie spóźnimy, bo nieraz się spóźniamy. ;-)

Zapraszamy wszystkich na nasze spotkania. Są one otwarte dla wszystkich, w każdym wieku, za darmo! ;)

(Jeżeli nie widzisz powyżej listy spotkań, otwórz bezpośrednio kalendarz lub listę spotkań).

2

Zaproszenie

Z przyjemnością zapraszamy na międzynarodowy turniej, który obędzie się w dniach 8-9 czerwca 2024 w Wisełce. Podobnie jak rok temu gościć Was będziemy w ośrodku, w którym będziemy grać, możemy jeść i się bawić wieczorem przy ognisku, albo w sali, w której do późnym godzin nocnym możemy grać.

Zapraszamy już w piątek (7.06) wieczorem na ognisko integracyjne.

Miejsce: Turniej, jak i wieczorne spotkania odbędą się w Młodzieżowym Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "STAŚ", adres: ul. Nowowiejska 46, Wisełka 72-513, gm. Wolin. 
Google Maps: https://goo.gl/maps/HgFJZwK5R6p

Zdjęcie grupowe z turnieju w Wisełce w 2023 roku - więcej zdjęć w galerii.
Czytaj dalej... "Porfirion Cup 2024 w Wisełce – zaproszenie"

2

Korzystając z okazji, że miałem w domu różne zegary DGT, których można używać do Go, bo mają czas Fischera i/lub Byo-Yomi nagrałem recenzję porównawczą. Zastanawiających się nad zakupem zapraszam do obejrzenia jej.

Czytaj dalej... "Porównanie zegarów DGT do Go"

4000 lat temu w Chinach... albo już 7 października w Szczecinie podczas dwóch niezależnych wydarzeń poprowadzimy warsztaty go dla początkujących.

Czytaj dalej... "Japan Fest 2023 i Noc Bibliotek – warsztaty Go"

18 czerwca zakończył się Porfirion Cup 2023.

Turniej odbywał się w malowniczej, położonej nad Bałtykiem wsi Wisełka. Cała nasza impreza odbyła się w Ośrodku STAŚ, gdzie chętni mieli zapewniony nocleg i wyżywienie. Mieliśmy też możliwość nocowania dłużej niż tylko podczas turnieju, z czego skorzystał co czwarty gracz. 

Czytaj dalej... "Relacja z Porfirion Cup 2023 w Wisełce"

Jako współorganizator turniejów zastanawiałem się, ilu graczy może mieć komplet zwycięstw albo 4 zwycięstwa na 5 gier. Jest to bardzo ważna kwestia, jeśli chcemy te osoby nagradzać. A nagradzać byłoby fajnie właśnie nie tylko tych, którzy są na podium, ale też innym, którym dobrze poszło. Na matematyce się tyle nie znam, by móc to obliczyć, ale udało mi się sprawdzić, jak to wygląda na przykładzie kilku turniejów o różnej liczbie graczy. Poniżej wyniki i link do arkusza, w którym to liczyłem, jeśli ktoś ma ochotę, można dodawać dane z kolejnych turniejów. Najlepiej prosto z EGD.

Czytaj dalej... "Ilu zawodników w turniejach MacMahon zdobywa 4 lub 5 zwycięstw."

5

Aktualne wyniki

Wyniki Porfirion CUP 2023 na go.art.pl

Zaproszenie

Z przyjemnością zapraszamy na międzynarodowy turniej, który obędzie się 17-18 czerwca 2023 w Wisełce. Tym razem gościć Was będziemy w ośrodku, w którym będziemy grać, możemy jeść i się bawić wieczorem przy ognisku, albo w sali, w której do późnym godzin nocnym możemy grać.

Miejsce: Turniej, jak i wieczorne spotkania odbędą się w Młodzieżowym Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "STAŚ", adres: ul. Nowowiejska 46, Wisełka 72-513, gm. Wolin. 
Google Maps: https://goo.gl/maps/HgFJZwK5R6p

Zdjęcie grupowe z turnieju w Wisełce w 2022 roku - więcej zdjęć w galeriach.
Czytaj dalej... "Zaproszenie na Porfirion Cup 2023 w Wisełce"

Warsztaty Go, Noc Bibliotek 2021, Książnica Pomorska

Serdecznie zapraszamy na warsztaty Go, które poprowadzimy podczas Nocy Bibliotek w Książnicy Pomorskiej 1 października 2022.

Czytaj dalej... "Zapraszamy na warsztaty Go na Nocy Bibliotek"

Spóźniona relacja, ale za to szczera ;)

26 marca 2022 roku gościliśmy na zaproszenie Pałacowego Uniwersytetu Fantastycznego w Pałacu Młodzieży w Szczecinie, gdzie mieliśmy przyjemność poprowadzić dla wszystkich chętnych warsztaty Go.

Oprócz nas było tam sporo wystawców, większość z nich prowadziło zbiórki (sprzedaże różności) na pomoc dla Ukrainy.

Zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie.

Zdjęcie grupowe

Wstęp

29 maja 2022 roku zakończył się pierwszy organizowany przez nas turniej międzynarodowy, a drugi wyjazdowy, tzn. poza Szczecinem. Tutaj podziękowania należą się Klausowi Knüpfferowi, bo to był jego pomysł, by turniej zrobić w Wisełce i on zapraszał graczy z Niemiec.

Czytaj dalej... "Relacja z Turnieju Porfiriona w Wisełce (2022)"