Przeskocz do treści

W lutym 2021 ukazał się pierwszy numer European Go Journal, czyli Europejskiego Magazynu Go - anglojęzycznego czasopisma o go przygotowywanego przez Artema Kachanovskiego.

Czytaj dalej... "Europejski magazyn goistyczny – European Go Journal"

Serdecznie zapraszamy na warsztaty Go, które będziemy prowadzić podczas Dnia z Azją.

Warsztaty prowadzimy od godziny 12 do 15. A szczegóły na temat całej imprezy na jej stronie:
https://www.facebook.com/events/466416617243625/
Miejsce: Biblioteka Głowna ZUT, Ku Słońcu 140, przy skrzyżowaniu z Al. Piastów (za Biedronką). Poniżej mapka.

Smaki Azji

W kolejnym tygodniu w niedzielę (6 października) również będzie można z nami pograć w trakcie Smaków Azji - Szczegóły wkrótce.

Zdjęcie z JapanFest6
Relacja z szóstej odsłony Japan Festu podporządkowana będzie dwóm przysłowiom: lepiej późno niż wcale oraz małe jest piękne. Innymi słowy napisana została późno i będzie krótka, ponieważ nikt z obecnych klubowiczów nie obszedł wszystkich stoisk rozlokowanych na trzech piętrach Pałacu Młodzieży by móc napisać coś szerzej. Czytaj dalej... "Relacja z JapanFest 6"

1

Cześć

Przykładowa gra
Przykładowa gra. Akurat 9x9. Oczywiście na większych planszach w tym 19x19 też można grać!

Wiem, że w dzisiejszym świecie czasu jest mało. W Szczecinie graczy niewielu, przez co trudno się umawiać na spotkania klubowe. Na szczęście te same narzędzia, które marnują nam czas, pozwalają nam też łatwiej się komunikować i grać na odległość.

Czytaj dalej... "Zapraszam do gry na Nova.gs"

W niedzielę, 17 lipca, zakończył się Pierwszy Zjazd Drużynowej Ligi Klubów Go. Jest to pierwszy zjazd eliminacyjny Grupy Północnej. Wzięło w nim udział 5 z 6 drużyn Grupy Północnej. Prawie każda drużyna miała problem, by skompletować 4 graczy do pełnego składu.

runda 1
Pierwsza runda

Wyniki zjazdu są już dostępne na go.art.pl. Czytaj dalej... "Liga Miast – relacja z pierwszego zjazdu"

an igo room @ nihon kiin
Fot.: torisan3500 (CC-by-nc)

Organizowanie ligi sprowadza się do wykonania – w stosownej koordynacji - zbioru działań i czynności o charakterze technicznym oraz do zawarcia między zainteresowanymi klubami umowy obejmującej rozsądne minimum koniecznych uzgodnień konwencjonalnych (np. kwestię liczby osób grających w drużynie). Dlatego też ten opis ma charakter odmienny od wcześniejszych, dotyczących ligi – zawiera bowiem do pewnego stopnia szczegółową prezentację podstawowych kwestii (problemów) technicznych. Czytaj dalej... "Aspekty techniczne organizowania ligi + zgłoszenia"

Szczegółowe (do pewnego stopnia) uzasadnienie sensu powołania ligi klubowej.

GO - Battlefield B&W
Fot.: ivva (CC-by-sa-2.0)

Po pierwsze: Utworzenie ligi jest działaniem konstruktywnym – niczego nie psuje, niczego nie burzy – dodaje coś nowego. Konstruktywne podejście do rzeczywistości jest dobre samo w sobie.

Po drugie: powołanie ligi jest zabiegiem bezkolizyjnym. Istnienie ligi nie kłóci się z żadnym przytomnym pomysłem dotyczącym sposobu uprawiania/organizowania go tu i teraz. Z wieloma – np. regionalnym Grand Prix wręcz współgra. Czytaj dalej... "Apel o powołanie Ligi – 2"

Wielkopolski Ośrodek Go Honte i Szczeciński Klub Go Porfirion występują z apelem – kierowanym do wszystkich Klubów Go w Polsce – o powołanie od 2011 roku Ligi goistycznej i rozpoczęcie rozgrywek drużynowych między zainteresowanymi klubami.

Mecz Poznań - Szczecin (24.07.2010) Fot.: silk
Mecz Poznań - Szczecin (24.07.2010) Fot.: silk

Czytaj dalej... "Apel o powołanie Ligi – 1"

8

Dziś wymieniłem naszą stronę klubową na jej nową wersję.

Nowości techniczne:

  • odświeżony trochę wygląd
  • możliwość wyszukiwania (prawy górny gór)
  • możliwość komentowania wpisów - do czego zachęcam ;)
  • RSS do komentarzy (do wpisów oczywiście też)
  • Newsletter (czyli mailowa subskrypcja wpisów i komentarzy)

Stara strona jest dostępna w archiwum, tak na wszelki wypadek ;) Później umieszczę też w lokalnym archiwum pierwotną wersję.

Na aktualnej stronie powinny być dostępne wszyskie informacje jakie były na starej, a dodatkowo już jest wiele nowych wpisów, głównie opisów książek przygotowanych przez Yako.

W ciągu kilku najbliższych dni pojawią się pewno nowe treści jak i poprawki.

Nowe treści:

  • Głównie wpisy z kategorii Biblioteka, opisy przygotowane, przez Jana i Yako, swoją drogą będą jeszcze dopieszczane, o czym pewno powiadomią w komentarzach

Na koniec proszę każdego, kto zobaczy jakiś błąd na stronie (niedziałający link, czy błędną treść) o zgłaszanie ich, np w komentarzu do tego wpisu, albo mailem do mnie.

Foto

Dziś, 17 października, zakończył się trzydniowy Japan Fest. Podczas imprezy nasz klub prowadził warsztaty Go i turniej dla początkujących. Warsztaty odbyły się w czwartek a turniej w sobotę.

Warsztaty były podzielone na 3 grupy, zajęcia z każdą grupą trwały godzinę. Na początek prezentowaliśmy zasady Go, potem uczestnicy grali ze sobą a my w razie wątpliwości pomagaliśmy początkującym.

W warsztatach uczestniczyli dorośli i dzieci, zdarzyły się też całe rodziny. Czytaj dalej... "Relacja z Japan Festu"

W czwartek o godzinie 15:00 rozpoczęła się pierwsza runda Ligi Mistrzostw Polski Go 2008.

Serdeczenie zapraszamy do zapoznania się z ich uczestnikami, wynikami i zapisami gier. Wszystkie informacje dostępne na stronie mistrz.go.art.pl, a najświeższe informacje na KGS, tam też są prowadzone transmisje na żywo.