Przeskocz do treści

Apel o powołanie Ligi – 1

Wielkopolski Ośrodek Go Honte i Szczeciński Klub Go Porfirion występują z apelem – kierowanym do wszystkich Klubów Go w Polsce – o powołanie od 2011 roku Ligi goistycznej i rozpoczęcie rozgrywek drużynowych między zainteresowanymi klubami.

Mecz Poznań - Szczecin (24.07.2010) Fot.: silk
Mecz Poznań - Szczecin (24.07.2010) Fot.: silk

Członkowie obu apelujących Klubów wyrażają przy tym stanowcze przekonanie, że nie istnieją żadne względy dotyczące  czy to cech i właściwości gry czy też miejsca jej pochodzenia, dla których Go, nie miało by Tu i Teraz (a jeżeli nie Teraz to Wkrótce) dołączyć do grona najważniejszych, najbardziej szanowanych i najpowszechniej uprawianych gier umysłowych takich, jak szachy, brydż czy warcaby. Jakość gry jest tak duża, iż nieuniknionym wręcz jest to, że tak się stanie i że granie w Go będzie w Polsce czymś równie naturalnym jak dziś granie w szachy (choć niekoniecznie tak popularnym). Należy taki bieg zdarzeń uznać wręcz za pewny.

Zorganizowanie Ligi klubowej jest jednym z pomysłów mających na celu zarówno przyspieszenie tego co i tak nieuchronne jak i przygotowanie do tego naszego środowiska.

By apel na skutek nadmiaru słów nie stracił swego charakteru na teraz tyle.

W kolejnych odcinkach (co 10 do 14 dni) przedstawimy szczegółowe uzasadnienie ideologiczne jak też proponowany sposób i terminarz rozegrania Ligi.

Prosimy Kluby chętne do podjęcia rozmów o kontakt (formularz wkrótce).

Wskazujemy, że do sensownego przeprowadzenia rozgrywek wystarczy 8 klubów (liczba uzasadniona historycznie, ale o tym w kolejnym odcinku).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.